Atrakcje - Nowość w wiślańskich przewodnikach – Pętla Cieńkowska

Nowość w wiślańskich przewodnikach – Pętla Cieńkowska

Wiemy, jak wiele zmieniły sukcesy Adama Małysza w życiu Polaków, jak wielu sportowych wzruszeń dostarczył nam Orzeł z Wisły... Okazuje się, że jego wpływ na rodzinne miasteczko sięga dużo dalej niż tylko do kibicowskich emocji. Szlak spacerowy nazywany Pętlą Cieńkowską nie powstałby, gdyby nie Małysz...
 
Od kolejki do skoczni
 
Otóż to. Pętlą Cieńkowską nazywa się nową wiślańską trasę rekreacyjną, która łączy zbudowaną w Wiśle-Malince Skocznię im. Adama Małysza - zbudowaną przecież na fali sukcesów skoczka! - i kolej linową Cieńków. Ścieżka cieszy się, mimo krótkiego stażu na planie miasteczka, sporą popularnością, a to za sprawą przystępnego dla przeciętnego turysty poziomu trudności.
 
Spacer rozpoczynami bowiem... od wjazdu koleją linową na Cieńków Niżni. Z peronu górnego należy skierować się na prawo, kontynuując przechadzkę łagodnym traktem prowadzącym przez grzbiet Cieńkowa do skoczni im. Adama Małysza.
 
Po pokonaniu 1300 m po prawej stronie naszym oczom ukaże się wieża skoczni. Możemy wkroczyć na jej teren po okazaniu biletu zakupionego przy kolejce linowej. Warto wejść na szczyt wieży startowej – tam znajduje się kawiarnia, z której rozpościera się widok na rozbieg i zeskok skoczni.
 
Następnie kolejką linową udajemy się w dół i po zapoznaniu się z zeskokiem i trybunami skoczni opuszczamy jej teren. Potem należy skierować się w prawo i przejść około 1 km brzegiem potoku Malinka, aż do punktu, z którego rozpoczęliśmy wyprawę. 

Jak i kiedy?
 
Trasę można też pokonać w drugą stronę. Kolej linowa czynna jest od maja do października w weekendy między 10:00 a 18:00, zaś w okresie wakacyjnym – codziennie w tych samych godzinach. 
 
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.