Atrakcje - Najlepszy pomnik Orła z Wisły – skocznia narciarska im. Adama Małysza

Najlepszy pomnik Orła z Wisły – skocznia narciarska im. Adama Małysza

Dawniej i dziś
 
Istniejąca od lat 30. XX wieku skocznia w Malince stopniowo popadała w ruinę i prawdopodobnie na dobre zniknęłaby z powierzchni ziemi, gdyby nie oszałamiające sukcesy najlepszego polskiego skoczka wszechczasów, wiślanina Adama Małysza. Na początku tego stulecia podjęto decyzję o modernizacji tej sportowej areny.
 
Mimo kłopotów podczas budowy – w lecie 2006 r. konstruktorzy musieli zmagać się z osuwającą się ziemią – udało się otworzyć obiekt jeszcze przed zakończeniem kariery przez Adama Małysza. Pierwsze zawody na nowej skoczni, której – oczywiście – nadano imię Orła z Wisły, odbyły się we wrześniu 2008. Dwa lata później zagościły tu po raz pierwszy prestiżowe zawody Letniej Grand Prix.
 
Kiedy zwiedzać?
 
Będąca oczkiem w głowie wszystkich polskich kibiców skoków narciarskich, skocznia w Wiśle-Malince tej zimy stała się też areną zmagań Pucharu Świata – najwyższych rangą konkursów w tej dyscyplinie. Nie trzeba chyba wyjaśniać, że to najlepszy sposób zwiedzania tego obiektu – kibicowanie najlepszym skoczkom świata w niepowtarzalnej atmosferze tworzonej przez tysiące kibiców.
 
Skocznię im. Adama Małysza można oczywiście zwiedzać również w spokojniejszych momentach. Zeskok i trybuny można zobaczyć za darmo (jeśli jesteśmy zmotoryzowani, należy uiścić opłatę za parking – 2 zł). Warto jednak wjechać wyciągiem na górę skoczni i spojrzeć w dół z perspektywy skoczka – taka przyjemność będzie nas kosztować 6 zł. 
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.