Atrakcje - Ludowość niebanalna – Galeria „U Niedźwiedzia”

Ludowość niebanalna – Galeria „U Niedźwiedzia”

Ludowość niebanalna – Galeria „U Niedźwiedzia”
 
Odwiedzając Wisłę, nie sposób nie dostrzec ogromnego potencjału lokalnej sztuki – chociaż dla wielu to kicz i tandeta, twórczość ludowa nie jedno ma imię, a wiślanie udowadniają, że folklor może być fascynujący. Ośrodkiem, który skutecznie odczarowuje regionalnych twórców, jest z pewnością Galeria „U Niedźwiedzia”.
 
Podzielić się ze światem
 
Przedsiębiorczy i przebojowi artyści ludowi z tych okolic zawiązali kilkanaście lat temu Stowarzyszenie „Grupa Twórców Wiślanie”. Aby pokazać się szerszej publiczności, postanowili wystawiać swoje dzieła w atrakcyjnej przestrzeni. Dla ich potrzeb idealny okazał się zabytkowy budynek „U Niedźwiedzia”, będący częścią Enklawy Starego Budownictwa w Wiśle Centrum.
 
Na dzień dzisiejszy stowarzyszenie liczy 41 członków, wśród których znajdziemy przedstawicieli takich dziedzin sztuki, jak malarstwo, rzeźba, haft, koronkarstwo, bibułkarstwo, wypalanki w drewnie, a także ludowych poetów. Dyżurujący w Galerii artyści chętnie opowiadają turystom o szczegółach swojej działalności.

Ślad Beskidu w Twoim domu
 
Jeśli któreś dzieło szczególnie przypadnie nam do gustu, możemy stać się jego właścicielem – prace wchodzące w skład ekspozycji zazwyczaj przeznaczone są na sprzedaż. Turyści chętnie korzystają z tej możliwości – niebanalne wyroby twórców beskidzkich okazują się doskonałą pamiątką z pobytu w wiślańskich okolicach.
 
Zwiedzanie Galerii „U Niedźwiedzia” jest możliwe codziennie między 10:00 a 14:00, zaś w sezonie letnim i podczas ferii zimowej o dwie godziny dłużej – do 16:00. Koszt biletu to symboliczna złotówka przeznaczona na dalszy rozwój Stowarzyszenia.
 

schowek

0

Imię i nazwisko *

Twój adres e-mail *

Twój numer tel.

Temat wiadomości *

Treść wiadomości *
  • Schowek pozwala na dodawanie interesujących Cię obiektów noclegowych i póŸniejszą ich analizę.
  • Schowek "pamięta" dodane obiekty, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
  • Dzięki schowkowi można wysłać wiadomoœć e-mail do kilku obiektów jednocześnie.
    W tym celu zaznacz interesujące obiekty i przejdź do opcji "Wyślij mail do wybranych obiektów".
  • Aby zminimalizować schowek, kliknij na     
  • Aby ukryć schowek, kliknij na     
  • Aby przywrócić schowek, kliknij na pokaż schowek dodaj na górze strony lub      w dolnej części, po lewej stronie.